نشت بند خشک (Dry Gas Seal) نوعي سيستم آبندي (sealing) مي باشد كه آبندی آن با گاز پروسس مي باشد و در حالي كه سيستم آن مكانيكي است بدون هيچ گونه تماسي، آبندي بين دوسطح آبند شامل Mating Ring يا رينگ متحرك و Stationary ring يا رينگ ثابت انجام مي شود.
    در هر نشت بند خشک نيروهاي هيدرواستاتيكي و هيدروديناميكي عمل مي كنند كه موقعيت رينگ Stationary را كنترل  مي كند. نيروهاي هيدرواستاتيكي در لحظه اي كه سيل تحت فشار قرار مي گيرد بوجود مي آيند و نيروهاي هيدروديناميكي زماني بوجود مي آيند كه Mating ring شروع به چرخش مي كند. این نيروها تابعي از فشار گاز، نيروي فنرها و اصطكاك وارد بر رينگ Stationary مي باشد. اين نيرو را مي توان از معادلات خاص محاسبه نمود.
   این شرکت با دستیابی به معادلات فوق و تجارب بسیار در کنار تعمیر نشت بندها، موفق به  طراحی و ساخت کامل Dry Gas Seal و همچنین طراحی  دستگاه تست  دینامیک نشت بند خشک (Dry Gas Seal) گردیده است.
    این نوع seal تا محدوده فشار 200 bar کاربرد دارد و از مزایای عمده آن می توان به عدم اتلاف انرژی، عدم نیاز به سیستم seal oil، سادگی و نصب آسان، عدم آلودگی گاز با روغن، قابلیت اطمینان بالا و قیمت کلی کمتر نسبت به انواع دیگر نشت بندها اشاره نمود.

پروژه های انجام شده

تماس با ما

آدرس: اصفهان، نجف آباد، شهرک صنعتی نجف آباد 2، خیابان شهریار جنوبی، فرعی 21، پلاک 21
 تلفن: 2-42696200-031
فکس: 42696203-031

 
Top